Mainos

Jedusta valmistuneet 2021

HAAPAJÄRVI

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi

Iso-Junno Tarja, Haapajärvi

Niemi Eveliina, Reisjärvi

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi

Ahola Wiljami, Haapajärvi

Autio Minttu, Haapajärvi

Hulkkonen Jaana, Kärsämäki

Hyytiälä Johannes, Haapajärvi

Höyhtyä Anette, Haapajärvi

Inkeroinen Jami, Nivala

Junnikkala Emma, Haapajärvi

Järvenpää Sanna, Haapajärvi

Kallunki Hertta, Haapajärvi

Kananen Juho, Haapajärvi

Korpi Katariina, Nivala

Kärkkäinen Paula, Haapajärvi

Leppälä Mikko, Haapajärvi

Leppänen Senja, Haapajärvi

Mikkola Rebecca, Haapajärvi

Niemi-korpi Minna, Sievi

Niku Laura, Nivala

Nybacka Mari, Haapajärvi

Ollila Helmiina, Haapajärvi

Parkkila Tiia, Haapajärvi

Pernu Leena, Kärsämäki

Rautalin Nina, Kärsämäki

Riihijärvi Hanna, Haapajärvi

Tähtinen Aleksandra, Haapajärvi

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja

Havukainen Hilma, Haapajärvi

Niemi Henna, Nivala

Salmela Mirka, Haapajärvi

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä

Hietala Joonas, Reisjärvi

Kolehmainen Jere, Siikalatva

Kopola Joni, Siikalatva

Kärkkäinen Siiri, Kiuruvesi

Laahanen Eero, Pihtipudas

Latvakoski Jami, Ylivieska

Mäki Timo, Kärsämäki

Pietikäinen Lyydia, Haapajärvi

Pulkkanen Oskari, Kärsämäki

Puolimatka Matti, Kärsämäki

Sisso Tuija, Kiuruvesi

Yliklaavu Tapani, Siikalatva

Metsäalan perustutkinto, metsuri-metsäpalvelujen tuottaja

Haapala Akseli, Pyhäjärvi

Hinttala Heikki, Nivala

Holmström Teemu, Haapajärvi

Honkala Hannu, Haapajärvi

Jussila Heikki, Haapajärvi

Liuska Juho, Haapajärvi

Miettunen Miska, Nivala

Moisala Peetu, Pyhäjärvi

Nikula Olli, Haapajärvi

Nousiainen Jouni, Pyhäjärvi

Palo Sauli, Haapajärvi

Pasanen Pasi, Pihtipudas

Pitkäkangas Kaarlo, Kärsämäki

Rauha Esa, Pyhäjärvi

Siekkinen Jarno, Pihtipudas

Siltaniemi Esa, Haapajärvi

Tervakoski Juho, Kärsämäki

Ticklen Mikko, Jyväskylä

Vauhkala Jyrki, Nivala

Ylikotila Jaakko, Nivala

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi

Blomberg Jesper, Nivala

Järvenpää Juho, Haapajärvi

Oja Matias, Nivala

Partanen Mika, Reisjärvi

Pirttimaa Jimi, Haapajärvi

Vainio Waltteri, Haapajärvi

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, ohjelmistokehittäjä

Luttinen Mikko, Pyhäjärvi

HAAPAVESI

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja

Ahola Mika, Haapavesi

Jyrinki Jimmy, Kärsämäki

Koutonen Perttu, Oulainen

Koutonen Samppa, Oulainen

Myllymäki Erkki, Kärsämäki

Raudaskoski Andreas, Oulainen

Roini Joona, Kärsämäki

Elintarvikealan perustutkinto, elintarvikkeiden valmistaja

Autio Marita, Siikalatva

Kopola Sonja, Pyhäntä

Liukkonen Niina, Piippola (Siikalatva)

Magga Nea, Pyhäntä

Makkonen Keijo, Pyhäntä

Ohenoja Lea, Piippola (Siikalatva)

Tukala Arto, Haapavesi

Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori

Käräjäoja Elina, Haapavesi

Shojaei Mahmood, Pyhäntä

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

Kenttälä Konstantin, Kittilä

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja

Bäckman Anika, Oulainen

Iso-Junno Iiro, Siikalatva

Kukkonen Santeri, Utajärvi

Kärki Veeti, Siikalatva

Lehtikangas Teemu, Oulainen

Leinonen Jani, Haapavesi

Luttinen Veera, Haapavesi

Mäkelä Jesse, Oulainen

Raudaskoski Rufus, Oulainen

Ritokangas Aleksi, Oulainen

Saukko Jesse, Oulainen

Sirviö Teemu, Haapavesi

Torssonen Riku, Haapavesi

Vuollet Simo, Nivala

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto, toimitilahuoltaja

Jaakola Tarja, Siikalatva

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, luonto-ohjaaja

Honkala Roosa, Haapajärvi

Lehtola Hilla, Oulainen

Vasileva Daria, Haapavesi

Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja

Kazimi Hassan, Haapavesi

Matkailualan perustutkinto, vastaanottovirkailija

Haukilahti Manu, Toholampi

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, kodinhuoltaja

Pelkonen Marja-Elina, Haapavesi

Puomio Jere, Haapavesi

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, toimitilahuoltaja

Karjalainen Sanna, Siikalatva

Salmismäki Taina, Nivala

Puualan perustutkinto, puuseppä

Nevala Emilia, Siikalatva

Rimpeläinen Sanna, Haapavesi

Saari Niko, Oulainen

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri

Eskola Tiina, Nivala

Helkimo Johanna, Oulu

Karhu Sirkka, Siikalatva

Maunumäki Iina, Ylivieska

Molander Marko, Haapavesi

Poikolainen Laura, Siikalatva

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Forsström Joonas, Siikalatva

Hyttinen Eemeli, Haapavesi

Hämeenaho Matias, Utajärvi

Jokinen Jenna, Haapavesi

Kallio Markus, Haapavesi

Keckman Miika, Haapavesi

Kyllönen Heini, Kärsämäki

Myllykoski Toivo, Haapavesi

Myllylä Niklas, Merijärvi

Myllymäki Eemil, Haapavesi

Ollila Arttu, Haapavesi

Pelkonen Kimmo, Haapavesi

Virkkunen Jatta, Siikalatva

Vähäaho Tommi, Haapavesi

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

Hatula Natalia, Haapavesi

Khapova Olga, Haapavesi

Kukkurainen Niina, Nivala

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, automaatioasentaja

Kärkinen Kimmo, Pietarsaari

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja

Hatula Ville, Haapavesi

Hautala Eetu, Haapavesi

Heitto Peetu, Haapavesi

Jokinen Pasi, Ylivieska

Laukka Janne, Haapavesi

Mattila Antti, Haapavesi

Ollila Jimi, Haapavesi

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja

Alizadeh Alireza, Haapavesi

Hakimi Gholam, Kalajoki

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ict-asentaja

Harjula Sami, Kärsämäki

KALAJOKI

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneasentaja

Heikkinen Niko-Joel, Kalajoki

Simonen Jani, Alavieska

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneistaja

Alatalo Aleks, Lappajärvi

Huhtakangas Ville, Alavieska

Häyrynen Jere, Kalajoki

Kauppinen Konsta, Kalajoki

Korkiakoski Joonas, Ylivieska

Lapinoja Julius, Kalajoki

Lastikka Lari, Alavieska

Mäntykangas Samu, Oulainen

Ojala Topias, Alavieska

Rotman Piotr, Oulainen

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja

Akbari Aminollah, Kalajoki

Ebrahimi Mohammad, Kalajoki

Heikkilä Aaro, Kalajoki

Maleki Sultan, Kalajoki

Männistö Milko, Merijärvi

Ryynänen Miikka, Kalajoki

Räihälä Jere, Kalajoki

Saari Artturi, Kalajoki

Siermala Oskari, Kalajoki

Siermala Sakari, Kalajoki

Siipola Joonas, Kalajoki

Tavasti Juho-Pekka, Kalajoki

Tiinanen Tuomas, Kalajoki

Matkailualan perustutkinto, matka-asiantuntija

Pirttilahti Marjo, Sievi

Matkailualan perustutkinto, matkailuvirkailija

Lyu Rui, Kokkola

Matkailualan perustutkinto, vastaanottovirkailija

Erkkilä Sara, Oulainen

Niku Vilma, Haapavesi

Pihlajaharju Mika, Veteli

Raudaskoski Milena, Kempele

Saarenpää Jimi, Kalajoki

Yrttiaho Rebekka, Ylivieska

Puualan perustutkinto, puuseppä

Hintsala Joona, Kalajoki

Juhola Jere, Kalajoki

Puuteollisuuden perustutkinto, puuseppä

Kungas Ari, Kannus

Taipale Sami, Kaustinen

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Aksila Mikko, Kalajoki

Feyzi Ali, Ylivieska

Heikkilä Jeremias, Kalajoki

Hihnala Joona, Alavieska

Isopahkala Lauri, Kalajoki

Jutila Heikki, Alavieska

Järviluoma Aki, Alavieska

Kaakko Tuomo, Kalajoki

Koutonen Teemu, Ylivieska

Lehtinen Santeri, Kalajoki

Liimatta Luka, Kalajoki

Mäkelä Santeri, Kalajoki

Pyhälä Juho, Kalajoki

Rahkola Roope, Kalajoki

Saukko Aleksi, Merijärvi

Saukko Topias, Merijärvi

Saukko Ville, Merijärvi

Stenbäck Janne, Kalajoki

Tikkanen Atte, Kalajoki

Toivonen Oscar, Kalajoki

Verronen Joonas, Kalajoki

Taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani

Helaakoski Sonja, Merijärvi

Kestilä Katja, Kalajoki

Kiimamaa Katja, Ylivieska

Koutonen Maria, Kalajoki

Löytynoja Annemari, Ylivieska

Löytynoja Hannele, Sievi

Mäkikangas Kristiina, Haapavesi

Mäkitalo Janika, Kalajoki

Niemi-Korpi Auli, Kokkola

Pyhälä Veera, Kalajoki

Rajaniemi Henna, Nivala

Reneva Daria, Kalajoki

Saarenpää Taru, Kalajoki

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto, ompelija

Nuorala Eeva, Pyhäjoki

Palokangas Eija, Ylivieska

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto, sisustusompelija

Impola Anni, Pyhäjoki

NIVALA

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja

Haarala Kasperi, Ylivieska

Hakala Veikka, Ylivieska

Hänninen Samuli, Kokkola

Isokääntä Teemu, Merijärvi

Juola Roope, Ylivieska

Koivukangas Jarkko, Sievi

Kujala Petteri, Toholampi

Laakkonen Joona, Nivala

Lahti Miika, Merijärvi

Leskelä Joonas, Ylivieska

Mehtälä Ossi, Ylivieska

Mettovaara Iida, Siikajoki

Niemelä Eetu, Nivala

Ollikainen Ville, Toholampi

Parhiala Aki, Nivala

Parkkila Eeti, Ylivieska

Päivärinta Elias, Nivala

Päivärinta Niklas, Nivala

Safavi Ali, Ylivieska

Salmela Daniel, Ylivieska

Sikala Benjami, Nivala

Tuominen Tuukka, Toholampi

Ylikotila Janne, Nivala

Autoalan perustutkinto, automaalari

Kitinoja Juho, Ylivieska

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kampaaja ja parturi

Ahola Jenni, Haapavesi

Hourula Petra, Kannus

Isokääntä Sanna, Kalajoki

Jokinen Veera, Nivala

Malila Mari, Toholampi

Mäyrä Emilia, Oulainen

Sorvala Miia, Nivala

Timonen Sari, Nivala

Tuominiemi Sini, Nivala

Tölli Liisa, Nivala

Uusitalo Juulia, Oulainen

Viitala Heli, Kärsämäki

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetiikkaneuvoja

Häkkilä Tuulia, Nivala

Kiiskilä Henna, Kärsämäki

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi

Autio Elisa, Sievi

Isomaa Anu, Nivala

Isopahkala Karoliina, Alavieska

Joki-Erkkilä Saija Susanna, Kalajoki

Konu Tiia-Mari, Ylivieska

Laine Sirpa, Haapajärvi

Lomu Anniina, Oulainen

Nyman Iina, Alavieska

Pohjanen Jenni, Oulainen

Torvikoski Olivia, Sievi

Turpeinen Jenni, Pihtipudas

Viitanen Hilda, Ylivieska

Ylivaikko Iina, Alavieska

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja

Hintsala Annika, Kärsämäki

Karikumpu Emmi, Nivala

Kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi

Niskakoski Henna-Riina, Viitasaari

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneistaja

Korkiakoski Nicke, Nivala

Laitala Roni, Ylivieska

Siipola Marjo-Riitta, Nivala

Tammela Atte, Nivala

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja

Aitto-oja Hannes, Nivala

Hautamäki Jani, Kokkola

Heikkinen Samu, Haapajärvi

Hussein Sami, Sievi

Järvi Sami, Nivala

Kallinen Jyri, Kärsämäki

Kamula Eetu, Haapajärvi

Kokkoniemi Mikael, Ylivieska

Koutonen Juho, Nivala

Kozlov Sten, Haapajärvi

Käräjäoja Toni, Haapavesi

Lahti Katri, Nivala

Länkinen Joona, Ylivieska

Myllylahti Olli, Haapajärvi

Palola Benjamin, Nivala

Purola Konsta, Reisjärvi

Päiveröinen Ville, Nivala

Tauriainen Anu, Sievi

Tienvieri Ville, Nivala

Toivonen Miika, Sievi

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja

Heikkilä Joonatan, Nivala

Mustanoja Miika, Ylivieska

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja

Aitto-oja Topias, Sievi

Arvola Inka, Haapajärvi

Eilola Paavo, Sievi

Eskola Eeva-Leena, Nivala

Hietapelto Mikael, Pyhäjärvi

Jylänki Jonna, Haapavesi

Krankkala Laura, Siikajoki

Luomala Milla, Sievi

Nahkala Johannes, Alavieska

Palola Toni, Ylivieska

Peräsarka Kimi, Sievi

Pirttilahti Eero, Haapajärvi

Seppä Konsta, Haapavesi

Törmälä Joonas, Oulainen

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, kiinteistönhoitaja

Koutonen Mervi, Sievi

Pietilä Pekka, Haapajärvi

Puolitaival Petri, Haapavesi

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljettaja

Ainasoja Arttu, Parainen

Eskola Ahti, Nivala

Eskola Marko, Ylivieska

Fors Arttu, Kalajoki

Haukipuro Hannes, Reisjärvi

Heikkilä Iiro, Alavieska

Jaakonaho Jesse-Petteri, Ylivieska

Jantunen Arttu, Haapavesi

Jylhä Tuomas, Ylivieska

Konu Jimi, Alavieska

Käsnänen Topi, Sievi

Lampela Matias, Kokkola

Rautakoski Alex, Haapajärvi

Räisänen Akseli, Haapajärvi

Sornikoski Niko, Haapajärvi

Sydänmetsä Miro, Kalajoki

Törmälehto Juho, Haapavesi

Ylikoski Otto, Nivala

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Aitto-oja Kalle, Nivala

Eteläniemi Raakel, Nivala

Hintikka Reima, Ylivieska

Hyvärinen Niko, Kärsämäki

Khonhao Bom, Sievi

Kinnunen Anton, Sievi

Kokko Jenni, Ylivieska

Korpela Matias, Kärsämäki

Korri Ville, Nivala

Kämäräinen Joel, Nivala

Latvakoski Joona, Ylivieska

Leppikangas Jenni, Nivala

Liikanen Pauli, Nivala

Löytynoja Jesse, Ylivieska

Muhola Paul, Sievi

Peltola Laura, Nivala

Poikkimäki Janne, Nivala

Puirava Jani, Ylivieska

Puronhaara Tino, Reisjärvi

Päivärinta Ville, Ylivieska

Rättyä Otto, Ylivieska

Safdari Hamza, Ylivieska

Tiainen Pietu, Nivala

Tirkkonen Elmeri, Nivala

Turpeinen Tuomas, Haapajärvi

Tölli Leevi, Nivala

Törmälä Juha, Haapajärvi

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

Kauppila Venla, Alavieska

Korri Salla, Nivala

Kuntsi Henne, Nivala

Kücükertas Arda, Haapajärvi

Myllykoski Joanna, Nivala

Myllymäki Sanna, Nivala

Otava Jessica, Haapajärvi

Palola Maiju, Nivala

Teppo Tinja, Reisjärvi

Ängeslevä Eve, Alavieska

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija

Ekdahl Noora, Haapajärvi

Pirttikoski Milla, Oulu

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja

Aguiar Koffi, Oulainen

Aittola Joakim, Kärsämäki

Eskola Mikael, Ylivieska

Hepo-oja Saana, Haapavesi

Jokilehto Lauri, Reisjärvi

Jokitalo Veeti, Ylivieska

Kantola Miika, Ylivieska

Kivioja Eero, Reisjärvi

Löytynoja Jasper, Nivala

Nieminen Aleksi, Haapajärvi

Rauma Elias, Nivala

Saarikoski Kristian, Kärsämäki

Saarimaa Jukka, Nivala

Tervamäki Eemil, Sievi

Vehkalampi Joona, Sievi

Taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani

Eskola Hilda, Sievi

Hyyppä Taru, Nivala

Kalliokoski Roosa, Ylivieska

Kaskela Tiia-Maria, Sievi

Leppikangas Roosa, Nivala

Linnakangas Jenny, Haapajärvi

Nyrhinen Maarit, Nivala

Puusaari Anni, Nivala

Ranta-Nilkku Petra, Nivala

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja

Haikola Kai, Sievi

Halla-aho Joona, Haapavesi

Hiltunen Valeri, Haapavesi

Humalalampi Saku, Reisjärvi

Kansanniva Antti, Siikalatva

Kesola Janne, Reisjärvi

Kyrölä Riku, Sievi

Laitala Viktor, Lestijärvi

Laitinen Veikka, Haapajärvi

Leskinen Jere, Reisjärvi

Lindström Marko, Kannus

Miettunen Niko, Ylivieska

Niskanen Ville, Reisjärvi

Nissinen Konsta, Sievi

Paananen Johannes, Sievi

Pesämaa Sebastian, Ylivieska

Ristola Marjaana, Kannus

Saari Patrik, Ylivieska

Tiinanen Petteri, Ylivieska

Vierimaa Vesa, Kalajoki

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto, mittatilausompelija

Ahonen Heli, Pyhäjärvi

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ict-asentaja

Alatalo Niko, Ylivieska

Isola Eetu, Haapajärvi

Junttila Miko, Nivala

Kaarta Iiro, Ylivieska

Laakkonen Joona, Nivala

Laine Veeti, Ylivieska

Linnala Antti, Ylivieska

Ojala Tarmo, Alavieska

Palola Niko, Nivala

Saarimaa Aleksi, Nivala

Suokas Roni, Ylivieska

Turpeinen Kosti, Ylivieska

OULAINEN

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto, kodinhuoltaja

Maarala Riku, Oulainen

Paldanius Mikko, Raahe

Ylitalo Milla, Oulainen

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi

Haaraoja Niko, Ylivieska

Kallio Kari, Siikalatva

Saukko Helmiina, Merijärvi

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi

Aksila Juuli, Merijärvi

Eilo Pinja, Oulainen

Haapasaari Hanna, Kalajoki

Haapasaari Suvi-Tuuli, Ylivieska

Heikkilä Jenni, Oulainen

Hemmilä Harri, Ylivieska

Hyväri Aino, Ylivieska

Hämäläinen Jasmin, Oulu

Joentakanen Senja, Haapavesi

Kaarre Tinja, Oulainen

Kallio Ilona, Oulainen

Kangasharju Arttu, Oulainen

Kiiveri Tiina, Kalajoki

Kivioja Matilda, Haapavesi

Kivioja Nataliia, Kalajoki

Koivikko Toni, Ylivieska

Koivisto Emma, Ylivieska

Koukka Nea, Haapavesi

Mehtälä Hanna, Oulainen

Merilehto Helka, Oulainen

Mäki Markus, Ylivieska

Paukkunen Saija, Oulainen

Ruuskanen Sari, Ylivieska

Räisänen Antti, Haapavesi

Sarja Miisa, Haapavesi

Sinkkonen Jonna, Kalajoki

Taskila Tiia, Haapavesi

Ulmonen Carita, Oulainen

Veijalainen Emma, Merijärvi

Vikki Miia, Raahe

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, kodinhuoltaja

Maarala Jouni, Oulainen

Sirviö Merja, Oulainen

Tuomikoski Olli, Oulainen

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, toimitilahuoltaja

Lukkarila Heidi, Kalajoki

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

Isolehto Vellamo, Kalajoki

Jutila Satu, Kalajoki

Limingoja Helmi, Oulainen

Pehkonen Laura, Oulainen

Saukko Elviira, Merijärvi

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, ensihoidon osaamisala

Lämsä Konsta, Raahe

Marjakangas Essi, Oulu

Pyykölä Olli-Pekka, Kokkola

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, ikääntyvien hoidon ja kuntoutumisen osaamisala

Pikkuhookana Hannele, Pyhäjoki

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen osaamisala

Alatalo Anniina, Siikajoki

Ylikarjula Mari, Oulu

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, lasten ja nuorten kasvatuksen ja hoidon osaamisala

Jokilehto Jesse, Raahe

Niemetmaa Miia, Pyhäjärvi

Pääkkönen Niika, Oulainen

Yrjänä Ulla, Siikajoki

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, mielenterveys- ja päihdetyön osaamisala

Haikara Aino, Nivala

Mattila Paula, Raahe

Minkkinen Julia, Oulainen

Rahko Maiju, Oulu

Siitari Jessica, Oulu

Vuotila Paula, Raahe

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala

Alavaikko Mariella, Oulainen

Halmetoja Elise, Raahe

Heikkilä Mari, Haapavesi

Hietamäki Katariina, Oulainen

Huhtala Tarja, Siikajoki

Huhtala Venla, Oulainen

Ikonen Jenna, Kalajoki

Klasila Juho-Kalle, Haapavesi

Laitila Amalia, Haapavesi

Liuska Mari, Pyhäjoki

Lumijärvi Nelli, Raahe

Paaso Nita, Oulainen

Pelo Henna, Nivala

Saukko Iina, Raahe

Siitonen Ilona, Oulainen

Toppila Janita, Muhos

Vikki Mari, Raahe

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, vammaistyön osaamisala

Kalamäki Roosa, Muhos

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, perustason ensihoitaja, perustason ensihoidon osaamisala

Aho Milla, Haapavesi

Eskola Annukka, Nivala

Hautala Heikki, Haapavesi

Härkönen Jemina, Raahe

Jämsä Fanny, Espoo

Jämsä Joni, Nivala

Koivukangas Juho, Oulu

Kärkkäinen Krista, Ylivieska

Paakki Jenni, Oulainen

Pudas Pinja, Ylivieska

Pöyskö Lyydia, Rovaniemi

Sarja Saku, Ylivieska

Tyyskä Salla, Oulainen

Uusipaikka Mika

Vihelä Anni, Ylivieska

Vähäsarja Adelin, Nivala

Vähäsöyrinki Marjo, Ylivieska

Ylitolonen Emilia, Rovaniemi

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi

Ikola Henri, Oulainen

Kalliokoski Teemu, Oulainen

Koskela Ville, Ylivieska

Mäyrä Samu, Oulainen

Rautio Jere, Raahe

Ruotsalainen Iida, Oulainen

PIIPPOLA (Siikalatva)

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti

Hauru Joonas, Oulu

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani

Kakko Minerva, Raahe

Korte Jenna, Oulu

Sandberg Natalja, Kempele

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, mediapalvelujen toteuttaja

Dufva Tuomas, Vieremä

Honkonen Niko, Äänekoski

Kämäräinen Elina, Kiuruvesi

Pekonen Sari, Haapajärvi

Tiainen Milla, Siikalatva

Tikkanen Marika, Vieremä

Media-alan perustutkinto, mediapalvelujen toteuttaja

Hatula Jonna, Haapavesi

Puualan perustutkinto, puuseppä

Johannesdahl Inga, Siikalatva

Puuteollisuuden perustutkinto, puuseppä

Taipaleenmäki Teemu, Siikalatva

Törmikoski Aatos, Raahe

Taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani

Amperla Tii, Ylivieska

Haapsaari Eija, Orivesi

Harju Antero, Siikalatva

Hassi Leena, Oulu

Jokivirta Riikka, Oulu

Jussila Konsta, Ylivieska

Kurvinen Sanna, Ii

Mäensivu Jesica, Haapavesi

Mäkelä Sari, Oulainen

Piittisjärvi Annika, Rovaniemi

Tasanto Armi, Liminka

YLIVIESKA

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, mediapalvelujen toteuttaja

Kivioja Milla, Nivala

Knuutila Aleksi, Oulainen

Laulumaa Eeva, Oulainen

Palo Antti, Ylivieska

Peltoniemi Aliisa, Oulainen

Peltoniemi Sonja, Kärsämäki

Pisilä Unto, Ylivieska

Saari Petteri, Ylivieska

Saari Säde, Ylivieska

Veteläinen Ainu, Ylivieska

Media-alan perustutkinto, mediapalvelujen toteuttaja

Kukkola Santtu, Nivala

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, ikääntyvien hoidon ja kuntoutumisen osaamisala

Ainassaari Jenni, Haapajärvi

Elfving Noora, Pyhäjärvi

Eskola Tuija, Ylivieska

Huhtakallio Sirpa, Haapajärvi

Katara Soile, Haapajärvi

Kattelus Aila, Haapajärvi

Laukkanen Manna, Haapavesi

Liimatainen Tinja, Toholampi

Lohva Tuija, Haapajärvi

Lämsä Petriina, Haapajärvi

Myllylahti Silja, Haapajärvi

Mäenpää Mirva, Haapavesi

Pesonen Merja, Kärsämäki

Saaranen Tarja, Haapajärvi

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, lasten ja nuorten kasvatuksen ja hoidon osaamisala

Alho Ida, Kalajoki

Kauppinen Sari, Ylivieska

Lehtola Siiri, Ylivieska

Ljah Kristina, Ylivieska

Rantala Salla, Ylivieska

Seppänen Jenni, Ylivieska

Suomala Henriikka, Kalajoki

Telkki Mari-Anne, Haapajärvi

Walta Sonja, Nivala

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, mielenterveys- ja päihdetyön osaamisala

Arkimaa Anu, Ylivieska

Hannula Joni, Nivala

Hautamäki Mika, Ylivieska

Jaakola Henna, Ylivieska

Kiviniemi Laure, Nivala

Syrjälä Heidi, Ylivieska

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala

Arvola Minna, Kärsämäki

Autio Rebekka, Sievi

Haapasaari Henna, Alavieska

Hakonen Ina, Ylivieska

Hankkila Suvi, Sievi

Harmaala Viljam, Haapajärvi

Hautakoski Pauliina, Kalajoki

Heikkilä Milja, Ylivieska

Helenius Janina, Sievi

Hukka Jenni, Kalajoki

Ketola Venla, Ylivieska

Konu Angela, Haapajärvi

Kreivi Sofia, Sievi

Kukkonen Janika, Ylivieska

Laakkonen Sara, Ylivieska

Laitinen Jaana, Kärsämäki

Löytynoja Maija, Ylivieska

Mattila Mira, Ylivieska

Mäki Mirjami, Nivala

Männistö Iida, Ylivieska

Nevanperä Emma, Nivala

Ohenoja Josefiina, Kärsämäki

Palola Miina-Liisa, Ylivieska

Peltokorpi Milja, Sievi

Pietikäinen Iita, Haapajärvi

Riihinen Emma, Nivala

Ruunu Millamaria, Haapajärvi

Sikala Venla, Haapajärvi

Sironen Jelena, Äänekoski

Soronen Nina, Ylivieska

Takarautio Iiris, Haapajärvi

Vuolle Olivia, Ylivieska

Wongthanee Rattikan, Ylivieska

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, vammaistyön osaamisala

Ahvonen Cecilia, Kokkola

Hongisto Hennareetta, Reisjärvi

Kähtävä Jenni, Kalajoki

Mäntylä Iida, Nivala

Nisula Heli, Ylivieska

Ylen-Julin Annika, Nivala

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja

Hirvi Miika, Haapajärvi

Järvinen Henri, Ylivieska

Kiljala Jenniina, Reisjärvi

Kivelä Arttu, Nivala

Myllylä Tomi, Alavieska

Pirinen Elmeri, Ylivieska

Wedenoja Ellen, Nivala

Jedun Nivalan yksiköstä hius- ja kauneudenhoitoalan kosmetologin perustutkinnon on suorittanut Iina Katariina Ylivaikko.

Yhteensä 645 opiskelijaa

Lisätty 2.6.2021 kello 15.24 Jedun Nivalan yksiköstä hius- ja kauneudenhoitoalan kosmetologin perustutkinnon on suorittanut Iina Katariina Ylivaikko.

Takaisin Jutut -sivulle